Kredyt z komornikiem: na jakich zasadach, gdzie się starać?

Mężczyzna z modelem domu w ręku

Wydawałoby się, że osoby znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji, których problemy doprowadziły do interwencji komornika, nie mają szansy na otrzymanie pożyczki. Otóż jest zupełnie inaczej. Taka osoba może starać się o kredyt z komornikiem, lecz konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Jakich? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Kto może dostać kredyt z komornikiem?

Na początku należy wyjaśnić, czym jest pożyczka dla osób z komornikiem? Jest to produkt finansowy skierowany do osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i posiadają niespłacone zadłużenia komornicze. Tacy ludzie figurują w bazach BIG, BIK, KRD, jako niesolidni dłużnicy, wobec których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne. Aby je umorzyć, konieczna jest spłata zadłużenia, a w przypadku braku określonych środków konieczna jest pożyczka. Jak w takiej sytuacji ubiegać się o pomoc i gdzie po kredyt z komornikiem doradza Kredytblog.pl, serwis szeroko opisujący różnego rodzaju zagadnienia finansowo-kredytowe. Pożyczki dla osób z zajęciami komorniczymi udzielane są zazwyczaj przez prywatne firmy i instytucje pozabankowe. Mają one zdecydowanie mniej restrykcyjne wymogi niż banki. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że taka pożyczka będzie kosztowna. Dlatego ubiegając się o tego typu wsparcie finansowe, należy w pierwszej kolejności dokonać bardzo dokładnej oceny indywidualnej sytuacji finansowej. Najprościej będzie spisać w formie listy wszystkie wydatki oraz zobowiązania wymagające uregulowania, oraz wysokość osiąganych dochodów. Wówczas należy policzyć jaką kwotę planujemy pożyczyć i czy będziemy w stanie ją spłacić. Kredyty na spłatę zadłużeń komorniczych, choć chętnie są przyznawane, to jednak wymagają uregulowania. Dlatego należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki kredyt rozwiąże, czy tylko pogorszy daną sytuację finansową.

Kredyt z komornikiem – jakie wymagania?

Osoby wnioskujące o pożyczkę z komornikiem przeważnie nie posiadają dobrej historii kredytowej czy jakiegokolwiek zabezpieczenia pożyczki. Tacy potencjalni pożyczkobiorcy często zastanawiają się nad tym, czy w sytuacji, gdy toczy się przeciwko nim postępowanie komornicze, mogą otrzymać pożyczkę. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem może zostać przyznana:

  • osobom, figurującym w bazach dłużników jako niewiarygodni i niewypłacalni,
  • posiadają inne zobowiązania finansowe,
  • klientom z negatywną historią kredytową,
  • osobom z niską zdolnością kredytową,
  • w przypadku prowadzonego postępowania komorniczego lub egzekucyjnego.

Właściwie jedynym warunkiem takiej pożyczki jest udokumentowanie wysokości uzyskiwanych dochodów, co stanowi gwarancję dla firmy pożyczkowej, że kredyt zostanie spłacony. Nie znaczy to oczywiście, że taką pożyczkę dostaniemy od ręki. Sama procedura jest bardzo zaawansowana. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej przyznana kwota jest wypłacana na wskazany przez klienta rachunek lub do rąk własnych. Jeśli pożyczkobiorca wybierze pierwszą opcję, wówczas środki z kredytu trafiają na indywidualny rachunek, z którego komornik pobiera je jako zidentyfikowane środki. Jeśli gotówka wypłacana jest do rąk własnych wówczas to po stronie klienta leży kwestia przekazania ich komornikowi.

Comments

  1. Anna

    Bardzo ryzykowne posunięcie, ale wiem, że są różne sytuacje. Mam tylko nadzieję, że tego typu decyzje są bardzo przemyślane i faktycznie w podbramkowych sytuacjach. No bo czasem jak się czyta, co to ludzie robią, jak się zadłużają, to głową mała…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *