Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

konsolidacja-kredyt-konsolidacyjny-gdzie-najlatwiej-dostac

Kredyt konsolidacyjny to najlepszy sposób na pozbycie się nadmiaru miesięcznych rat. Jest zupełnie nowym zobowiązaniem, które pokrywa wszystkie poprzednie, dzięki czemu pozwala na poprawienie domowego budżetu. Kredyt konsolidacyjny obniża wysokość miesięcznej raty i wydłuża czas spłaty. A gdzie najłatwiej go dostać?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Poszukiwania kredytu konsolidacyjnego powinniśmy zacząć od prześwietlenia swojej historii kredytowej. Przydatny w tym przypadku okaże się raport z Biura Informacji Kredytowej, który zawiera bardzo szczegółowe informacje, a na dodatek podpowie nam, jak naszą sytuację widzą banki i inne instytucje finansowe. Informacje zawarte w tym raporcie pozwolą nam na uregulowanie ewentualnych zaległości i zadbanie o odpowiedni wygląd historii kredytowej. Jeśli nasza sytuacja będzie prezentować się dobrze, możemy śmiało zacząć poszukiwania kredytu konsolidacyjnego wśród ofert bankowych.

Kredyt konsolidacyjny w banku

Kredyty konsolidacyjne w bankach to najkorzystniejsze i najtańsze oferty. Jednak nie tak prosto je uzyskać, na dodatek cały proces jest tam znacznie dłuższy niż w przypadku firm pożyczkowych. Co więcej, banki pożyczają pieniądze tylko rzetelnym klientom. Muszą mieć pewność, że będziemy spłacać raty kredytu na czas, dlatego dokładnie sprawdzają naszą zdolność kredytową. Jeśli będzie ona budziła jakieś podejrzenia, bank nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego.

Warto również pamiętać, że mało który bank decyduje się na konsolidacje chwilówek. Większość obejmuje swoją ofertą jedynie kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe i karty kredytowe.

Prywatne pożyczki konsolidacyjne

Jeśli nie mamy szansy na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku, możemy zastanowić się nad ofertą prywatnych pożyczek konsolidacyjnych. Najczęściej najdziemy je w serwisach ogłoszeniowych, takich jak OLX czy Gumtree. Jednak warto pamiętać, że jest to dość ryzykowne rozwiązanie, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy osoba udzielająca takiej pożyczki jest uczciwa. W końcu coraz częściej słyszy się o oszustwach finansowych, więc warto zachować ostrożność.

Konsolidacja kredytu w firmie pożyczkowej

Kredyt konsolidacyjny najłatwiej uzyskać w parabankach. Dzieje się tak dlatego, że firmy pożyczkowe do naszej zdolności kredytowej wliczają niemalże każdy przychód. Może być to wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia, ale także zasiłki, świadczenia, nadgodziny czy coroczne premie lub renty. Konsolidacja chwilówek i pożyczek w takiej firmie jest bardzo prosta i szybka, jednak posiada też swoje wady. Pożyczki konsolidacyjne udzielane przez parabanki zazwyczaj wiążą się z wysokim oprocentowaniem, dlatego są dużo mniej korzystne niż kredyty udzielane przez banki.

Decydując się na konsolidacje zadłużeń, należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Pożyczki konsolidacyjne są najłatwiejsze w uzyskaniu, jednak dużo mniej opłacalne niż konsolidacja kredytów w banku. Dlatego podejmując ostateczną decyzję, powinniśmy dopasować konsolidacje do swoich indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *