Jak rozpoznać najlepsze promocje bankowe?

skarbonka świnka

Promocje bankowe to ograniczone czasowo oferty, które dają możliwość skorzystania z usług bankowych na wyjątkowo korzystnych warunkach, bądź nawet zarobku. Oczywiście, aby z nich skorzystać, trzeba spełniać określone warunki. Promocje bankowe pojawiają się stosunkowo często, jednak warto przyjrzeć im się bliżej po to, by wybrać te, które przyniosą największe korzyści. Co należy wiedzieć o promocjach bankowych i gdzie szukać tych najlepszych? Mamy dla Was kilka praktycznych porad w tym temacie.

Najważniejsze informacje na temat promocji bankowych

Nie ma się co oszukiwać, promocje bankowe tworzone są po to, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów, a w efekcie zwiększyć zyski. Banki nie są fundacjami charytatywnymi i nie rozdają pieniędzy na lewo i prawo, nie mając w tym żadnego interesu. Jeśli jednak rozsądnie podejdziemy do promocji bankowych, możemy na nich naprawdę skorzystać, a to, czy pozostaniemy klientem danego banku po zakończeniu promocji, zależy już tylko od nas samych.

Korzystając z promocji bankowych, możemy np. założyć konto na wyjątkowo dogodnych warunkach, zgarnąć gotówkę lub inne nagrody (w tym bony podarunkowe, vouchery, a nawet nagrody rzeczowe), bądź otrzymać kredyt z niższym oprocentowaniem. Jak widać, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z aktualnymi specjalnymi ofertami banków, pozostaje jednak pytanie gdzie ich szukać? Pomocne w wyszukiwaniu najlepszych okazji są różnego rodzaju serwisy internetowe, ranking promocji bankowych przeglądaj na https://zgarnijpremie.pl.

Jak rozpoznać najlepsze promocje bankowe?

Wybierając najbardziej opłacalne promocje bankowe, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim trzeba zapoznać się dokładnie z warunkami poszczególnych ofert, które należy spełnić, aby w ogóle móc wziąć udział w promocji. Istotna jest również maksymalna wysokość premii/nagrody do zdobycia, a także okres karencji dla byłych już klientów banku. Dość często zdarza się, że promocje są skierowane wyłącznie do osób, które nie są aktualnie klientami danego banku. Biorąc pod uwagę te trzy aspekty, możemy przystąpić do analizy dostępnych aktualnie promocji.

Ogromne ułatwienie w tym procesie stanowią rankingi promocji bankowych, o których wspominaliśmy w pierwszej części artykułu. Tego typu zestawienia biorą pod uwagę najważniejsze kwestie, szeregując w odpowiedniej kolejności zebrane oferty i w bardzo czytelny sposób prezentując ich cechy. Z rankingu promocji bankowych dowiemy się np. jakiego produktu dotyczy promocja, jaki jest okres karencji, jakie warunki należy spełnić, oraz co konkretnie można zyskać. Niektóre ranking oznaczają także poziom trudności danej promocji.

Jak wziąć udział w promocjach bankowych?

Po dokładnej analizie warunków interesującej nas promocji bankowej możemy przystąpić do wzięcia w niej udziału. Najprostszym sposobem jest złożenie wniosku, korzystając z przycisku umieszczonego przy danej ofercie w rankingu promocji. Inną możliwością jest wejście na stronę banku, który daną ofertę stworzył i odnalezienie jej, a następnie postępowanie zgodnie z instrukcjami.

Najczęściej banki wymagają od nas nieco więcej, niż tylko złożenie wniosku, czy założenie konta. Aby otrzymać przewidzianą nagrodę, może zajść konieczność wykonywania ustalonych czynności przez np. kilka miesięcy. Bardzo często do takich czynności należy wykonywanie określonej ilości przelewów bankowych, płatności przy użyciu karty płatniczej, lub zapewnienie określonej kwoty wpływów na rachunek bankowy.

Korzystając z większej ilości promocji bankowych jednocześnie, warto prowadzić odnośnie ich notatki. W takiej sytuacji łatwo jest się pogubić lub nie dopilnować jakiegoś terminu, co może skutkować utratą szans na zdobycie części lub nawet całej nagrody. Warto także pilnować terminu zakończenia danej promocji, gdyż w tym momencie dalsze korzystanie z usług danego banku może przestać być opłacalne. Osoby, które regularnie biorą udział w promocjach bankowych, mogą zgromadzić nagrody o wartości nawet kilkuset złotych w ciągu kilku miesięcy.

Comments

  1. Billy

    Ciekawi mnie kwestia tych mitycznych premii, bo jakoś nigdy żadnej nie dostałem. A kiedyś zakładałem konta w kilku bankach, połowy z nich nie zamknąłem i teraz nie wiem, czy czekać na komornika;D

  2. ella

    Ja za otwarcie rachunku dostałam stówkę, więc promocje bankowe są, trzeba tylko czytać regulamin i spełnić wymagania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *